Ta strona wyglada znacznie lepiej w przegladarkach, ktore wspieraja standardy www. Nie mniej, strona ta dostepna jest dla wszystkich przegladarek.

MIEJSCOWY PORTAL INTERNETOWY
Zdjecie miasta
Pogoda na dzisiaj{w_tempmin0} do {w_tempmax0}  {w_winddirection0} {w_windspeed0}  {w_pressure0}hPa, {w_humidity0}
{w_day1}Pogoda na jutro{w_tempmin1} do {w_tempmax1}
{w_day2}Pogoda na pojutrze{w_tempmin2} do {w_tempmax2}

Nowy oddział w szpitalu przy ul. Radiowej

Wyślij znajomemu Wersja do wydruku 
16 marzec 2010, Odsłon: 3082

W gliwickim niepublicznym szpitalu Vito-Med przy ul. Radiowej uroczyście otwarto nowy Oddział Udarowy. W uroczystości brali udział: Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, Biskup Jan Wieczorek, a także: Dyrektor Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Zygmunt Klosa, oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Neurologii prof. dr hab. Grzegorz Opala.

Vito-Med to kompleks dwóch szpitali – przy ulicy Kozielskiej znajduje się Zakład Opiekuńczo Leczniczy o specjalności neurologiczno-rehabilitacyjnej, przy ulicy Radiowej zlokalizowane są: Oddział Wewnętrzny i Oddział Neurologii. Tutaj powstał także nowy Oddział Udarowy.

Nowy oddział diagnostycznie wspierać będą także nowoczesne pracownie diagnostyki obrazowej. Na początku marca Vito-Med otworzył mobilną pracownię diagnostyki rezonansu magnetycznego dostarczaną przez Alliance Medical Sp. z o.o. W miarę otwierania nowych oddziałów i rozwoju już funkcjonujących, jeżeli zapotrzebowanie na rezonans magnetyczny ulegnie zwiększeniu, szpital zapowiada inwestycje w nową pracownię i nowy sprzęt diagnostyczny. W zeszłym roku uruchomiona została także stacjonarna pracownia tomografii komputerowej, również na zasadach outsourcingu. Władze szpitala zapowiadają kolejne inwestycje jeszcze w tym roku.

Przy okazji uroczystości specjaliści informowali, jak rozpoznać u kogoś udar. Po pierwsze: zaburzenia świadomości i skurcze lub brak czucia w którejś z kończyn. Oprócz tego nagły ból głowy, nudności lub zawroty. To kilka cech, dzięki którym możemy rozpoznać, że komuś potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Szpital Vito-Med zarządzany jest przez spółkę byłych pracowników. W 2004 roku podjęto uchwałę o restrukturyzacji wszystkich szpitali w Gliwicach. Powstała wtedy spółka Vito-Med. Następnie w Zespole Szpitali nr. 2, w sierpniu 2007 roku, spółka powołała Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, na który składają się dwa obiekty w Gliwicach – przy ulicy Radiowej 2 oraz ulicy Kozielskiej 8.

Źródło: Nowiny Gliwickie, www.um.gliwice.pl

Napisał/a: JarzynaKomentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kalendarz
NdPnWtŚrCzwPtSobKalendarz - poprzedni miesiacMaj 2016Kalendarz - następny miesiac
1234567imieniny mają: Aniela, Filip, Jakub, Jeremi, Józef, Lubomir

Święto Pracy

891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
żadnych wydarzeń w najbliższym czasie

Logowanie

Zapraszamy do środka. Wiele funkcji dostępnych jest po zalogowaniu.

Jeśli nie posiadasz konta? Zarejestruj się!