Ta strona wyglada znacznie lepiej w przegladarkach, ktore wspieraja standardy www. Nie mniej, strona ta dostepna jest dla wszystkich przegladarek.

MIEJSCOWY PORTAL INTERNETOWY
Zdjecie miasta
Pogoda na dzisiaj -4° do 0°  Kierunek wiatru 7mph  1007hPa, 96%
ŚrPogoda na jutro -7° do -3°
CzwPogoda na pojutrze -10° do -5°

Nowy oddział w szpitalu przy ul. Radiowej

Wyślij znajomemu Wersja do wydruku 
16 marzec 2010, Odsłon: 2851

W gliwickim niepublicznym szpitalu Vito-Med przy ul. Radiowej uroczyście otwarto nowy Oddział Udarowy. W uroczystości brali udział: Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, Biskup Jan Wieczorek, a także: Dyrektor Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Zygmunt Klosa, oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Neurologii prof. dr hab. Grzegorz Opala.

Vito-Med to kompleks dwóch szpitali – przy ulicy Kozielskiej znajduje się Zakład Opiekuńczo Leczniczy o specjalności neurologiczno-rehabilitacyjnej, przy ulicy Radiowej zlokalizowane są: Oddział Wewnętrzny i Oddział Neurologii. Tutaj powstał także nowy Oddział Udarowy.

Nowy oddział diagnostycznie wspierać będą także nowoczesne pracownie diagnostyki obrazowej. Na początku marca Vito-Med otworzył mobilną pracownię diagnostyki rezonansu magnetycznego dostarczaną przez Alliance Medical Sp. z o.o. W miarę otwierania nowych oddziałów i rozwoju już funkcjonujących, jeżeli zapotrzebowanie na rezonans magnetyczny ulegnie zwiększeniu, szpital zapowiada inwestycje w nową pracownię i nowy sprzęt diagnostyczny. W zeszłym roku uruchomiona została także stacjonarna pracownia tomografii komputerowej, również na zasadach outsourcingu. Władze szpitala zapowiadają kolejne inwestycje jeszcze w tym roku.

Przy okazji uroczystości specjaliści informowali, jak rozpoznać u kogoś udar. Po pierwsze: zaburzenia świadomości i skurcze lub brak czucia w którejś z kończyn. Oprócz tego nagły ból głowy, nudności lub zawroty. To kilka cech, dzięki którym możemy rozpoznać, że komuś potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Szpital Vito-Med zarządzany jest przez spółkę byłych pracowników. W 2004 roku podjęto uchwałę o restrukturyzacji wszystkich szpitali w Gliwicach. Powstała wtedy spółka Vito-Med. Następnie w Zespole Szpitali nr. 2, w sierpniu 2007 roku, spółka powołała Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, na który składają się dwa obiekty w Gliwicach – przy ulicy Radiowej 2 oraz ulicy Kozielskiej 8.

Źródło: Nowiny Gliwickie, www.um.gliwice.pl

Napisał/a: JarzynaKomentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kalendarz
NdPnWtŚrCzwPtSobKalendarz - poprzedni miesiacWrzesień 2015Kalendarz - następny miesiac
303112345imieniny mają:

Antoni, Bartłomiej, Bronisław, Erazma, Eufemia, Grzegorz, Izabela, Jan, Joachim, Przesław i Szymon

6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
żadnych wydarzeń w najbliższym czasie

Logowanie

Zapraszamy do środka. Wiele funkcji dostępnych jest po zalogowaniu.

Jeśli nie posiadasz konta? Zarejestruj się!