Ta strona wyglada znacznie lepiej w przegladarkach, ktore wspieraja standardy www. Nie mniej, strona ta dostepna jest dla wszystkich przegladarek.

MIEJSCOWY PORTAL INTERNETOWY
Zdjecie miasta
Pogoda na dzisiaj{w_tempmin0} do {w_tempmax0}  {w_winddirection0} {w_windspeed0}  {w_pressure0}hPa, {w_humidity0}
{w_day1}Pogoda na jutro{w_tempmin1} do {w_tempmax1}
{w_day2}Pogoda na pojutrze{w_tempmin2} do {w_tempmax2}

Wyślij znajomemu Wersja do wydruku 

Europa Centralna

27 luty 2009

Na 26-hektarowej działce między ulicą Pszczyńską a budowaną właśnie estakadą, na której będzie biegła autostrada A1, wyrośnie prawdziwy handlowy gigant - Park Handlowy "Europa Centralna". - Najważniejszą kwestią dla inwestora była lokalizacja. Skrzyżowanie autostrad w Gliwicach przesądziło sprawę.

Trudno o lepsze miejsce nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Można powiedzieć, że znajdzie się na skrzyżowaniu dróg w środku Europy - mówi Agnieszka Borkowska, przedstawicielka inwestora spółki Helical Poland. Jej firma w ubiegłym roku postawiła Park Handlowy "Młyn" we Wrocławiu. Jednak gliwicki projekt ma być największym i sztandarowym przedsięwzięciem firmy.

Oprócz hipermarketów (Carrefoura i Castoramy) w Sośnicy powstanie też galeria handlowa. Od tradycyjnych tego typu miejscu będzie się różniła tym, że kolejne sklepy będą miały osobne wejścia od zewnątrz. - Dlatego nasze projekty nazywamy parkami handlowymi. Pierwsza faza obiektu będzie obejmowała 67 tys. m kw. Prace przygotowawcze, tj. jak wyrównanie terenu i przygotowanie linii energetycznych już się rozpoczęły - mówi Borkowska.

Skrzyżowanie w Sośnicy będzie unikalne, gdyż optymalnie łączy Niemcy i Ukrainę oraz kraje skandynawskie z Czechami i Słowacją. Park Handlowy Europa Centralna znajdzie się więc dosłownie na skrzyżowaniu dróg w środku Europy a jego wielkość (docelowo ma dysponować powierzchnią ok 90.000 m2) oznacza, że jednocześnie będzie największym zintegrowanym parkiem handlowym centralnej Europy. Specjaliści policzyli, że po ukończeniu budowy A1 do parku w ciągu jednej godziny będzie mogło dotrzeć ponad 3,2 mln ludzi.

Budowa parku handlowego ma kosztować ok. 130 mln zł. Obiekt ma być otwarty w 2010 roku, ale w następnych latach Helical Poland zamierza zagospodarować kolejne 23 tys. m kw. Chce postawić m.in. hotel i biura.

Europa Centralna to kolejny handlowy gigant, który powstaje w mieście. Do tej pory gliwiczanie narzekali, że na zakupy muszą jeździć do Zabrza albo Bytomia. Ale to się powoli zmienia. Jako pierwsze powstało Forum z galerią 130 sklepów i 13 klimatyzowanymi salami kinowymi.

To nie zniechęciło kolejnego inwestora, firmy Parkridge Retail, który kilkaset metrów dalej, po drugiej stronie torów kolejowych, chce postawić kolejnego handlowego giganta. Focus Mall, którego budowa już ruszyła roku na dawnych terenach Huty Gliwice, będzie większy od katowickiej Silesii City Center. - Gliwice to wciąż atrakcyjne miejsce dla sklepów wielkopowierzchniowych. Klientów starczy dla wszystkich, a nasza oferta będzie się uzupełniała - uważa Agnieszka Drucis, szefowa marketingu Parkridge Retail.

Napisał/a: JarzynaEuropa Centralna | 0 komentarzy | Załóż konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Kalendarz
NdPnWtŚrCzwPtSobKalendarz - poprzedni miesiacMaj 2016Kalendarz - następny miesiac
1234567imieniny mają:

Benita, Ditta, Dytrych, Filip, Jakub, Jan, Judyta

891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
żadnych wydarzeń w najbliższym czasie

Logowanie

Zapraszamy do środka. Wiele funkcji dostępnych jest po zalogowaniu.

Jeśli nie posiadasz konta? Zarejestruj się!